Turistika a okolí

východ slunce nad HarrachovemPenzion Sokolovna se nachází v Horním Polubném, jež je součástí obce Kořenov. Toto místo nabízí návštěvníkům výhodnou pozici pro výlety do oklolí. Například osada Jizerka láká návštěvníky svou malebností a panenskou přírodou. Pro zdatné turisty a cykloturisty je jistě lákavý výlet po hřebenech Jizerských hor s návštěvou míst jako Bukovec, Ptačí kupy, Jizera, Knajpa, Smědava, Bedřichov. Pro velké fandy cyklistiky bude jistě velkým zážitkem projížďka po trasách singltreku v Novém Městě pod Smrkem.

Komu by plocha Jizerských hor na českém území nestačila, může využít nově vybudovaného přechodu přes řeku Jizeru do Polska nebo také využít vlakové spojení díky obnovené železnici do oblasti Jakuszyce - Sklarska Poreba - Jelenia Gora. Osadu Jakuszyce jistě rádi navštíví milovníci běžek a biatlonu, neboť se zde nachází špičkový běžecký areál a biatlonová střelnice, kde se také konají závody světového poháru.

V blízkém okolí penzionu Sokolovna mohou návštěvníci vyrazit na kratší výlet na rozhlednu Štěpánka, či nově na rozhlednu Járy Cimrmana doplněnou muzeem.

rozhledna Járy Cimrmana

V zimním období si milovníci běžeckého lyžování jistě mohou pochvalovat upravené stopy vedoucí okolo penzionu a spojující tuto oblast s Jizerskou magistrálou. Milovníci sjezdového lyžování a snowboardingu si přijdou na své v areálech Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Vysoké nad Jizerou, Rejdice, Příchovice, Tanvalský Špičák a také v dalších menších střediscích v okolí.

východ slunce nad Harrachovem